Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 26 grudnia 2024 07:13
Przeczytaj!
Czyste powietrze
BIP
ZSCKR w Siennicy Różanej
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°C Miasto: Fajsławice

Ciśnienie: 1040 hPa
Wiatr: 7 km/h

Jabłka fajsławickie na Liście Produktów Tradycyjnych

Zdjęcie przedstawia braci Palus: Adriana, Rafała, Damiana i jabłka fajsławickie
Bracia Palus: Adrian, Rafał, Damian i jabłka fajsławickie

Autor: D. Palus

Obok znanej wszystkim uprawy ziół w Gminie Fajsławice ważną częścią rolnictwa jest również uprawa sadów owocowych.

Miło nam poinformować, że na Liście Produktów Tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi znalazł się kolejny produkt pochodzący z gminy. Tym razem są to jabłka fajsławickie z gospodarstwa sadowniczego braci Palus znajdującego się w Marysinie. Procedura zgłoszenia tego produktu do rejestracji rozpoczęła się już dawno, ok. roku, a zwieńczona została 28 listopada 2023r.

To już 9 produkt z naszych rodzimych stron, który przeszedł gruntowną weryfikację, potwierdzającą w tym przypadku unikalną kulturę uprawy i wykorzystania jabłek przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Bracia Palusowie - Damian, Rafał i Adrian prowadzą rodzinne gospodarstwo od wielu już lat, kontynuując rodzinną działalność rolniczą. Sukcesem tak dobrze prowadzonego gospodarstwa, które przynosi znaczne plony wysokiej jakości  - nie tylko jabłek, ale i pozostałych uprawianych owoców np. ekologicznej wiśni, jest doskonała organizacja pracy, współdziałanie oparte na zaufaniu, ciągła modernizacja sprzętu rolniczego, a przede wszystkim niezmienny nacisk na uzyskiwanie wysokich parametrów jakościowych owoców. 

Nie dziwi więc fakt, że jabłka fajsławickie braci Palus doczekały się takiego wyróżnienia. Uprawy rodziny Palus były już wcześniej doceniane m.in. w konkursach wojewódzkich tj. „Rolnik z Lubelskiego” czy „Ekolubelskie”. 

Jesteśmy dumni z naszych sadowników i życzymy kolejnych sukcesów, będących potwierdzeniem  najwyższej jakości produkowanych owoców, które trafiają zarówno na rynek lokalny, polski jak i zagraniczny.


Podziel się