3 października 2023r. na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym ogłoszono wyniki konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Rolnik z Lubelskiego oraz „Ekolubelskie 2023”.
Konkurs „Rolnik z Lubelskiego” przeprowadzony w kategoriach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo i sadownictwo, miał na celu wyłonienie najlepszych rolników, prowadzących swoją działalność z zachowaniem wysokich standardów produkcji rolnej, stosujących nowoczesną technologię upraw i produkcji, a także umiejętnie wykorzystujących fundusze unijne i dbających o estetykę swoich gospodarstw.
Gmina Fajsławice po raz trzeci przystąpiła do konkursu „Rolnik z Lubelskiego”, zgłaszając kandydatów z terenu naszej gminy. W tym roku 4 gospodarstwa zasłużyły na wyróżnienie: gospodarstwo Kamila Rozwałki z Suchodół, Bogdana Chruściela z Siedlisk Pierwszych, Romana Kołodziejczyka z Kosnowca oraz Henryka Denisa z Dziecinina.
Mimo, że w tegorocznej edycji nasi rolnicy nie znaleźli się na podium, wyróżnienie w kategorii ogrodnictwo i sadownictwo otrzymał Pan Bogdan Chruściel z Siedlisk Pierwszych. To kolejne już wyróżnienie dla Pana Bogdana. W sierpniu bieżącego roku podczas Powiatowego Święta Plonów w Krasnymstawie Pan Bogdan Chruściel został uhonorowany przez Lubelską Izbę Rolniczą.
Od 37 lat wspólnie z żoną Beatą prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 37 hektarów, którego głównym kierunkiem działalności jest produkcja sadownicza. Stosowana w gospodarstwie integrowana produkcja roślinna sprawia, że uprawiany przez Pana Bogdana sad jabłoniowy, wiśniowy, leszczyna, a także owoce miękkie tj. czarna i czerwona porzeczka, agrest i jagoda kamczacka dają wysokiej jakości plony. Gospodarstwo Pana Bogdana posiada własną bazę przechowalniczą z kontrolowaną atmosferą, mieszczącą 360 ton owoców, co pozwala na utrzymanie tej jakości zbiorów przez długi czas.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za promocję rolnictwa i wysokiej jakości upraw gminy Fajsławice. Życzymy dalszej energii i wytrwałości do pracy i ciągłego rozwoju naszego lokalnego rolnictwa.